Články

 • Nebezpečí jménem ultra-jemný prach.

  Desetitisíce předčasných úmrtí dává Německý spolkový úřad na ochranu životního prostředí do souvislosti s emisemi větších částic jemného prachu. Pro mnohem nebezpečnější ultra-jemný prach ovšem nejsou zatím žádná data k dispozici.

  Vědci v mnichovském centru Helmholtz (Výzkumný ústav zdraví a životního prostředí) zjistili, že vdechnutí ultra-jemných částic prachu negativně ovlivní srdeční činnost už po několika minutách. Mnichovský epidemiolog Erich Wichmann už dlouhá léta varuje, že mnohem nebezpečnější než obávané oxidy dusíku jsou částice sazí, které prokazatelně zvyšují úmrtnost. Podle EU je jemný prach příčinou přibližně 60 tisíc úmrtí v Německu ročně, zatímco oxidy dusíku pouze 10 tisíc.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Chřipku nemusí dostat celá rodina, čistička vzduchu pomůže!

  Čistička vzduchu IQAir HealthPro 250 umí odfiltrovat viry a bakterie; dokonce i nebezpečný Staphylococcus aureus a MRSA. Vědecké studie ukázaly, že čističky vzduchu IQAir opravdu fungují, snižují kontaminaci virů ve vzduchu až na polovinu.

  Zobrazit celý článek
 • Většina čističek vzduchu neumí odstranit nejmenší, neškodlivější části…

  Odhaduje se, že kvůli polétavému prachu zemře předčasně ročně 350 000 lidí v Evropě; prach je totiž nosičem karcinogenních látek.

  Malé částice PM2,5 a PM1,0 a menší, mohou někdy putovat přímo až do plicních sklípků a jsou proto nejnebezpečnější.

  Prachové částice v průduškách a plicích škodí jednak samotným mechanickým zaprášením, ale největším problémem je obsah právě jedovatých a rakovinotvorných látek v prachu, například arzenu, kadmia, chromu, niklu, olova nebo manganu a benzo-a-pyrenu.

  Zobrazit celý článek
 • Návod na výběr správné klimatizace

  I podzim je vhodná doba na pořízení klimatizace, můžete si doma úsporně přitápět.

  Promyslete si:

  Mobilní nebo pevně instalovanou klimatizaci

  Mobilní klimatizaci můžete libovolně přenášet podle toho kde ji zrovna potřebujete.

  Druhá výhoda je, že ji můžete pořídit tam, kde pevnou klimatizaci neumístíte:například když nemáte kam umístit venkovní jednotku.

  Pevně instalované klimatizace nabízejí především výrazně ekonomičtější provoz a protože se jedná o tepelná čerpadla vzduch-vzduch, umožňují nejen funkci chlazení, ale i vytápění.

  Pevně nainstalovanou klimatizací můžete účinně klimatizovat v celém domě. Další výhody jsou čištění vzduchu, úspora energie, vzdálené ovládání přes internet.

  Zobrazit celý článek
 • Klimatizace umí úsporně přitápět: budete překvapení, jak účinně dokáže…

  Dnešní klimatizace jsou vybaveny výkonným tepelným čerpadlem, které dokáže při příkonu 400W vyprodukovat až 3kW tepla. Klimatizace dokáže topit až do -15 stupňů venkovní teploty a jsou výbornou alternativou k ostatním druhům topení. S použitím kvalitní klimatizace si jakoukoli místnost vytopíte během 15 minut, a to jen za zlomek nákladů nutných k vytopení celého domu plynovým kotlem.

  Zobrazit celý článek
 • Servis klimatizace je stejně důležitý jako kvalitní montáž.

  Klimatizace Vám vydrží 15 let a více, nezapomeňte však na čištění filtrů, zabráníte tak zanášení filtrů a včas odhalíte případnou závadu na klimatizační jednotce.  Pokud je filtr zanesen, dochází k postupnému snižování proudění vzduchu přes výměník a k postupnému snižování výkonu a účinnosti klimatizace. Mimo to prochází jednotkou prach, a ta se dále zanáší a ničí tak další části klimatizace.

  Zobrazit celý článek
 • Čistička vzduchu IQAir HealthPro je testována a certifikována pro nejm…

  IQAir čističky vzduchu nejen že splňují standard HEPA – ale daleko jej přesahují.

  IQAir HealthPro je první čističkou vzduchu na světě, která splňuje nejpřísnější test HEPA filtru: EN 1822. Tento test potvrzuje absolutní minimální účinnost filtru pro všechny velikosti částic. Účinnost filtrů HEPA byla tradičně měřena pro 0,3 mikrometru. Více než 90% všech vzduchem přenášených částic nalezených v domácnostech a kancelářích je však menší.

  Zobrazit celý článek
 • Čističky vzduchu mohou pomoci v boji proti chřipce.

  Když přijde ochlazení, mnozí z nás se nevyhnou nebezpečnému sezónnímu onemocnění, běžně známému jako chřipka.

  Dobrá strategie v boji proti chřipce začíná vakcinací téměř pro každého, v kombinaci s preventivními opatřeními, aby se minimalizoval zbytečný kontakt s virem. Tady také může pomoci kvalitní domácí čistička vzduchu.

  Zobrazit celý článek
 • Znečištění ovzduší zvyšuje hladinu stresového hormonu, tvrdí vědci

  Nový výzkum ukazuje, že pevné částice ovlivňují lidské tělo víc, než jsem si do této doby mysleli. Co je potřeba udělat, aby konečně klesl počet pacientů se srdečním onemocněním, mrtvicí a cukrovkou, které má znečištění ovzduší na svědomí?

  Zobrazit celý článek
 • Máme nové webové stránky pro IQAir čističky vzduchu

  Nové stránky www.cisticka-vzduchu-iqair.cz pomohou zákazníkům se ještě lépe orientovat v informacích o čističkách vzduchu IQAir.

  Čistička vzduchu IQAir HealthPro 250

  Zobrazit celý článek
Celkem článků: 97, zobrazeny 21 - 30 První 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poslední
Poptávkový formulář
%product_name%
Nezávazně poptávám tento produkt včetně služby zdarma - zpracování technického řešení a cenové nabídky včetně montáže.
Množství je povinný údaj.

Jméno a příjmení / název je povinný údaj.

E-mail je povinný údaj.

Telefon je povinný údaj.

Místo dodání je povinný údaj.


* povinné položky
Zavřít