Články

 • Čističky vzduchu - zvyšování kvality vzduchu v interiérech

  Pokud jde o zvyšování kvality ovzduší v zastřešených prostorách, důležitou roli zde mohou hrát čističky vzduchu. Je však třeba poznamenat, že čištění vzduchu by se mělo, pokud možno, využívat ve spojení s kontrolou zdrojů znečištění a větráním.

  Strategie pro zvýšení kvality vzduchu v místnostech

  Chcete-li vyřešit jakýkoliv problém s kvalitou vzduchu v místnosti, řiďte se následující strategií o třech krocích:

  1. V maximální možné míře se snažte odstranit nebo omezit vliv zdroje znečištění ovzduší. Zdaleka nejúčinnějším způsobem, jak zvýšit kvalitu vzduchu v místnosti, je získání kontroly nad tímto zdrojem, neboť tento přístup se zaměřuje na znečištění ovzduší v místě jeho vzniku.

  2. Zajistěte dostatečný přísun čerstvého vzduchu do místnosti zvenčí. Čističky vzduchu nejsou náhradou za dostatečné větrání. Tato zařízení nejsou schopna zvrátit přeměnu kyslíku (O2) v oxid uhlíku (CO2) vznikající procesy dýchání a spalování.

  3. Ujistěte se, že čistička vzduchu je schopna vyčistit dostatečné množství vzduchu vzhledem k velikosti příslušné místnosti. Skutečný hodinový objem vzduchu vyčištěného systémem by měl být nejméně dvakrát větší, než je objem vzduchu v místnosti. Je-li rychlost proudění znečišťujících látek do vzduchu v interiéru příliš vysoká nebo jsou-li požadavky na kvalitu ovzduší v interiéru příliš přísné, hodinový přísun vzduchu systému musí několikanásobně překročit objem vzduchu v místnosti. K dosažení této úrovně obrátky vzduchu může být nezbytné použít více než jedna čistička vzduchu.

  Zobrazit celý článek
 • Proč si pořídit čističku vzduchu aneb znečištění vzduchu a jeho účinky

  Vzduch, který dýcháme, má velký vliv na naše životy. Bez jídla a vody lze přežít několik dnů, ale bez vzduchu jen pár minut. Kvalita vzduchu, který dýcháme, má také zásadní význam pro naši duševní a fyzickou pohodu. Čím méně alergenů, mikroorganismů a chemických škodlivin vdechujeme, tím je nižší šance, že onemocníme. Zdravotní stav vyplývající ze znečištění ovzduší může mít také finanční dopady. Náklady na zdravotní péči a ztrátu produktivity na pracovišti se pohybují v řádu miliard ročně.

  Zobrazit celý článek
 • 12 důvodů, proč čističky vzduchu IQAir

  12 důvodů, proč je IQAir předním světovým lídrem v čištění vzduchu

  IQAir skupina se sídlem ve Švýcarsku je lídrem na trhu kvality vnitřního ovzduší téměř 50 let. Významné instituce po celém světě spoléhají na IQAir a její ochranu proti infekčním nemocím, toxickým, chemickým látkám a znečišťujícím částicím.

  Za úspěchem příběhu IQAir stojí poznání, že pouze vhodné technologie použité k výrobě čističek vzduchu, které "opravdu fungují", vedou k tomu správnému řešení čištění vzduchu a spokojenosti zákazníka.
  Avšak výroba čističek vzduchu, které čistí vzduch efektivně není snadná a na trhu se objevuje velké množství neefektivních "hraček na čištění vzduchu". Zatímco ostatní výrobci se soustředí na masovou produkci levných přístrojů s podřadnými komponenty a technologiemi, IQAir se zaměřuje na výrobu pokročilého systému čištění vzduchu, který nabízí výkonnost na světové úrovni a představuje nejlepší hodnotu za peníze v oblasti řešení čištění vzduchu pro jejich specifické aplikace. 
  Díky výnikajícím možnostem a vysoké kvalitě naleznete IQAir čističky vzduchu primárně v kritických lékařských odvětvích, jako jsou nemocnice a laboratoře, kde nároky čištění vzduchu jsou velmi vysoké a specifické.

  Zobrazit celý článek
 • Čističky vzduchu s elektrostatickým filtrem - čištění

  Výsledky dlouhodobých výzkumů ukazují, že naše zdraví je přímo ovlivňováno kvalitou vzduchu, který  dýcháme. Proto byly vyvinuty elektrostatické čističky vzduchu, které vzduch čistí a ionizují proto, aby udělaly jakékoliv prostředí zdravější a pobyt v něm byl pohodlnější. Tato zařízení mohou být využita v jakýchkoliv prostorech, kde není žádoucí výskyt kouře, prachu a nepříjemných zápachů. Elektrostatické filtry těchto čističek vzduchu se nemusí měnit a navíc jsou extrémně tiché.

  ČIŠTĚNÍ FILTRŮ

  Pravidelná údržba je nutná pro správnou funkci čističky vzduchu. Frekvence  čištění filtrů se odvíjí od  podmínek v instalovaném prostoru.

  Zobrazit celý článek
 • Kvalitní čistička vzduchu - nezbytná součást dobré restaurace, hotelu…

  Jak na správný výběr?

  Zobrazit celý článek
 • Čistička vzduchu do restaurace a hospody.

  Nepodceňujte úroveň vnitřního znečištění ovzduší!

  I když většina moderních systémů větrání má své vlastní vzduchové filtry, většinou jsou schopny filtrovat jen nejčastější formy prachu, kouře a alergenů. Navíc, větrací systém v budově nepodléhá tak častému čištění a údržbě jako čističky vzduchu. Ventilační filtry jsou pak ucpané a často se stává, že cirkulující vzduch je plný prachu, alergenů atd. Čistička vzduchu je mnohem přístupnější a snadno se udržuje.


  Vedle zřejmého cigaretového kouře, zápachu z kuchyně, odpadků, úklidová chemie, smogu existuje i řada zdánlivě nepravděpodobných znečišťujících látek, které mohou být ve vzduchu přítomny. Čalounění nábytku, dřevěné obložení, koberce a stavebních a konstrukčních materiály, to vše může obsahovat nebezpečné chemikálie jako například formaldehyd. Nepovšimnuté úniky plynu jsou také dost běžné v restauracích i u jiných velkých staveb. Čistička vzduchu může snížit okolní úrovně i těchto znečišťujících látek v ovzduší aby restaurace bezpečnějším místem pro každého.

  Zobrazit celý článek
 • Co obsahuje čistička vzduchu Artel?

  Čističky vzduchu Artel obsahují:

   

  Základní kovový filtr:

  vyroben z jemné kovové sítě, slouží k zachycení hrubých nečistot. Filtr je možné vymýt a znovu použít

  Elektrostatický filtr:

  elektrostatický filtrovací systém je založen na principu zachytávání elektricky nabitých drobných částic v elektromagnetickém poli. Rozdíl potenciálů mezi deskami filtru je až 7 000 V. Jemné částice jsou přitahovány k záporně nabitým filtračním lamelám, kde se usadí. Zařízení neopouští žádné emise, jak se to stává uběžných ionizátorů

  Ionizátor:

  je umístěn v bodě, kde čističku opouští přefiltrovaný vzduch a obohacuje jej o velké množství záporně nabitých iontů, které mají příznivý vliv na zdraví uživatelů. Je vědecky prokázáno, že místa s vysokým výskytem záporných iontů poskytují obyvatelům značné pohodlí, zvyšují jejich schopnost koncentrace a snižují únavu

  Filtr s aktivním uhlíkem (standard):

  uhlíkový filtr odstraňuje ze vzduchu kouřové emise a další jemné anorganické částice. Díky své velké absorpční kapacitě tak zbavuje vzduch nepříjemných zápachů ( modely DSF 164)

  Zobrazit celý článek
 • Klimatizace do bytu - základní orientace při výběru.

  Mimo chlazení umí klimatizace i velmi úsporně přitápět; proto rozhodnutí o pořízení klimatizace do bytu může padnout i teď, ke konci léta.

  Pak máte možnost koupit mobilní klimatizaci, nebo klimatizační zařízení, které je trvale umístěno v místnosti. Mobilní klimatizace mají velmi vysokou spotřebu energie, protože odváděné teplo, které se odvádí například přes otevřené okno hadicí, se vrací zpět do místnosti - klimatizace tedy nefunguje efektivně.

  Mnohem efektivnější a energeticky úspornější jsou klimatizace do bytu trvale umístěné. Zařízení - vnitřní jednotka klimatizace nasává teplý vzduch zevnitř a pak se ochladí chladivem. Přebytečné teplo je pak uvolňováno venkovní jednotkou klimatizace. Systém efektivně odvádí teplo z místností a to se nevrací zpět, takže má nižší spotřebu energie a delší životnost. Samozřejmě, je tu vyšší pořizovací cena a jsou tu i náklady na montáž. Je tu ale výhoda nižší sazby DPH - protože na cenu dodávky a montáže pro bytové prostory se vztahuje nižší sazba DPH 14%.

  Zobrazit celý článek
 • Klimatizace bez venkovní jednotky

  Jste již unaveni horkými srpnovými dny? A zároveň víte, že klimatizace umí i velmi úsporně vytápět?

  Nedovedete si však představit, kam byste umístili venkovní jednotku klimatizace ? Nechcete narušit externí vzhled budovy  ? I pro vás existuje řešení - klimatizace bez venkovní jednotky.

  Zobrazit celý článek
 • Zásady efektivního používání klimatizace do kanceláře, domu a bytu

  Jaký by měl být rozdíl mezi teplotou v místnosti a venkovní teplotou ?

  Co je nutné u klimatizací kontrolovat ?

  Dezinfekce a čištění klimatizace.

  Zobrazit celý článek
Celkem článků: 94, zobrazeny 71 - 80 První 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poslední
Poptávkový formulář
%product_name%
Nezávazně poptávám tento produkt včetně služby zdarma - zpracování technického řešení a cenové nabídky včetně montáže.
Množství je povinný údaj.

Jméno a příjmení / název je povinný údaj.

E-mail je povinný údaj.

Telefon je povinný údaj.

Místo dodání je povinný údaj.


* povinné položky
Zavřít