Články

 • Čistička vzduchu IQAir HealthPro 250 - vlastnosti

  Zobrazit celý článek
 • Klimatizace bez venkovní jednotky - výhody, typy

  Klimatizace do domu, bytu
  Majitelé domů a bytů, kteří si chtějí pořídit klimatizaci do bytu, nebo domu, často řeší nevzhledné externí kondenzátory - venkovní jednotky klimatizace.

  V moderních obytných domech je možné a žádoucí se vyvarovat viditelných kondenzátorů klimatizace z estetických důvodů.

  Řešením jsou klimatizace bez venkovní jednotky, které ukazují okolí jen dvě kruhové mřížky o průměru 18 cm.

  Zároveň zabraňují:

  • náhodné kolizi dětí a domácích zvířat
  • korozi vnějších jednotek ve vlhkém a slaném podnebí

  Omezení vnějších jednotek / kondenzátorů klimatizací v městských centrech

  Pokyny v některých městských centrech zakazují použití externí kondenzační jednotky. Kromě toho, mnoho komerčních prostor má jediné okno na vnější straně. V obou případech musí být klimatizace nainstalována uvnitř budovy.

  Zobrazit celý článek
 • Čističky vzduchu - dostupné metody čištění vzduchu současnosti: jsou o…

  1. Ozón (někdy nazýván: aktivní kyslík, trojmocný kyslík nebo "přírodní čistička vzduchu")
  Je často uváděno, že ozón v určitých koncentracích je schopen zabít mikroorganismy a odstranit některé pachy. Zatímco mnoho výrobců stále prodávají generátory ozonu na trhu jako čističky vzduchu pro domácí použití, přední světové zdravotnické organizace (např. EPA, Health Canada) varují před použití ozónu pro účely čištění vzduchu, protože generátory ozónu mohou být škodlivé pro lidské zdraví, i když produkují pouze malé (údajně "bezpečné") koncentrace ozónu. Bylo prokázáno nade vší pochybnost nezávislým výzkumem, že použití ozónu na bezpečných úrovních je neúčinné pro účely čištění vzduchu.

  Zde je shrnutí faktů:

  Zobrazit celý článek
 • Čističky vzduchu - zvyšování kvality vzduchu v interiérech

  Pokud jde o zvyšování kvality ovzduší v zastřešených prostorách, důležitou roli zde mohou hrát čističky vzduchu. Je však třeba poznamenat, že čištění vzduchu by se mělo, pokud možno, využívat ve spojení s kontrolou zdrojů znečištění a větráním.

  Strategie pro zvýšení kvality vzduchu v místnostech

  Chcete-li vyřešit jakýkoliv problém s kvalitou vzduchu v místnosti, řiďte se následující strategií o třech krocích:

  1. V maximální možné míře se snažte odstranit nebo omezit vliv zdroje znečištění ovzduší. Zdaleka nejúčinnějším způsobem, jak zvýšit kvalitu vzduchu v místnosti, je získání kontroly nad tímto zdrojem, neboť tento přístup se zaměřuje na znečištění ovzduší v místě jeho vzniku.

  2. Zajistěte dostatečný přísun čerstvého vzduchu do místnosti zvenčí. Čističky vzduchu nejsou náhradou za dostatečné větrání. Tato zařízení nejsou schopna zvrátit přeměnu kyslíku (O2) v oxid uhlíku (CO2) vznikající procesy dýchání a spalování.

  3. Ujistěte se, že čistička vzduchu je schopna vyčistit dostatečné množství vzduchu vzhledem k velikosti příslušné místnosti. Skutečný hodinový objem vzduchu vyčištěného systémem by měl být nejméně dvakrát větší, než je objem vzduchu v místnosti. Je-li rychlost proudění znečišťujících látek do vzduchu v interiéru příliš vysoká nebo jsou-li požadavky na kvalitu ovzduší v interiéru příliš přísné, hodinový přísun vzduchu systému musí několikanásobně překročit objem vzduchu v místnosti. K dosažení této úrovně obrátky vzduchu může být nezbytné použít více než jedna čistička vzduchu.

  Zobrazit celý článek
 • Proč si pořídit čističku vzduchu aneb znečištění vzduchu a jeho účinky

  Vzduch, který dýcháme, má velký vliv na naše životy. Bez jídla a vody lze přežít několik dnů, ale bez vzduchu jen pár minut. Kvalita vzduchu, který dýcháme, má také zásadní význam pro naši duševní a fyzickou pohodu. Čím méně alergenů, mikroorganismů a chemických škodlivin vdechujeme, tím je nižší šance, že onemocníme. Zdravotní stav vyplývající ze znečištění ovzduší může mít také finanční dopady. Náklady na zdravotní péči a ztrátu produktivity na pracovišti se pohybují v řádu miliard ročně.

  Zobrazit celý článek
 • 12 důvodů, proč čističky vzduchu IQAir

  12 důvodů, proč je IQAir předním světovým lídrem v čištění vzduchu

  IQAir skupina se sídlem ve Švýcarsku je lídrem na trhu kvality vnitřního ovzduší téměř 50 let. Významné instituce po celém světě spoléhají na IQAir a její ochranu proti infekčním nemocím, toxickým, chemickým látkám a znečišťujícím částicím.

  Za úspěchem příběhu IQAir stojí poznání, že pouze vhodné technologie použité k výrobě čističek vzduchu, které "opravdu fungují", vedou k tomu správnému řešení čištění vzduchu a spokojenosti zákazníka.
  Avšak výroba čističek vzduchu, které čistí vzduch efektivně není snadná a na trhu se objevuje velké množství neefektivních "hraček na čištění vzduchu". Zatímco ostatní výrobci se soustředí na masovou produkci levných přístrojů s podřadnými komponenty a technologiemi, IQAir se zaměřuje na výrobu pokročilého systému čištění vzduchu, který nabízí výkonnost na světové úrovni a představuje nejlepší hodnotu za peníze v oblasti řešení čištění vzduchu pro jejich specifické aplikace. 
  Díky výnikajícím možnostem a vysoké kvalitě naleznete IQAir čističky vzduchu primárně v kritických lékařských odvětvích, jako jsou nemocnice a laboratoře, kde nároky čištění vzduchu jsou velmi vysoké a specifické.

  Zobrazit celý článek
 • Čističky vzduchu s elektrostatickým filtrem - čištění

  Výsledky dlouhodobých výzkumů ukazují, že naše zdraví je přímo ovlivňováno kvalitou vzduchu, který  dýcháme. Proto byly vyvinuty elektrostatické čističky vzduchu, které vzduch čistí a ionizují proto, aby udělaly jakékoliv prostředí zdravější a pobyt v něm byl pohodlnější. Tato zařízení mohou být využita v jakýchkoliv prostorech, kde není žádoucí výskyt kouře, prachu a nepříjemných zápachů. Elektrostatické filtry těchto čističek vzduchu se nemusí měnit a navíc jsou extrémně tiché.

  ČIŠTĚNÍ FILTRŮ

  Pravidelná údržba je nutná pro správnou funkci čističky vzduchu. Frekvence  čištění filtrů se odvíjí od  podmínek v instalovaném prostoru.

  Zobrazit celý článek
 • Kvalitní čistička vzduchu - nezbytná součást dobré restaurace, hotelu…

  Jak na správný výběr?

  Zobrazit celý článek
 • Čistička vzduchu do restaurace a hospody.

  Nepodceňujte úroveň vnitřního znečištění ovzduší!

  I když většina moderních systémů větrání má své vlastní vzduchové filtry, většinou jsou schopny filtrovat jen nejčastější formy prachu, kouře a alergenů. Navíc, větrací systém v budově nepodléhá tak častému čištění a údržbě jako čističky vzduchu. Ventilační filtry jsou pak ucpané a často se stává, že cirkulující vzduch je plný prachu, alergenů atd. Čistička vzduchu je mnohem přístupnější a snadno se udržuje.


  Vedle zřejmého cigaretového kouře, zápachu z kuchyně, odpadků, úklidová chemie, smogu existuje i řada zdánlivě nepravděpodobných znečišťujících látek, které mohou být ve vzduchu přítomny. Čalounění nábytku, dřevěné obložení, koberce a stavebních a konstrukčních materiály, to vše může obsahovat nebezpečné chemikálie jako například formaldehyd. Nepovšimnuté úniky plynu jsou také dost běžné v restauracích i u jiných velkých staveb. Čistička vzduchu může snížit okolní úrovně i těchto znečišťujících látek v ovzduší aby restaurace bezpečnějším místem pro každého.

  Zobrazit celý článek
 • Co obsahuje čistička vzduchu Artel?

  Čističky vzduchu Artel obsahují:

   

  Základní kovový filtr:

  vyroben z jemné kovové sítě, slouží k zachycení hrubých nečistot. Filtr je možné vymýt a znovu použít

  Elektrostatický filtr:

  elektrostatický filtrovací systém je založen na principu zachytávání elektricky nabitých drobných částic v elektromagnetickém poli. Rozdíl potenciálů mezi deskami filtru je až 7 000 V. Jemné částice jsou přitahovány k záporně nabitým filtračním lamelám, kde se usadí. Zařízení neopouští žádné emise, jak se to stává uběžných ionizátorů

  Ionizátor:

  je umístěn v bodě, kde čističku opouští přefiltrovaný vzduch a obohacuje jej o velké množství záporně nabitých iontů, které mají příznivý vliv na zdraví uživatelů. Je vědecky prokázáno, že místa s vysokým výskytem záporných iontů poskytují obyvatelům značné pohodlí, zvyšují jejich schopnost koncentrace a snižují únavu

  Filtr s aktivním uhlíkem (standard):

  uhlíkový filtr odstraňuje ze vzduchu kouřové emise a další jemné anorganické částice. Díky své velké absorpční kapacitě tak zbavuje vzduch nepříjemných zápachů ( modely DSF 164)

  Zobrazit celý článek
Celkem článků: 97, zobrazeny 71 - 80 První 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poslední
Poptávkový formulář
%product_name%
Nezávazně poptávám tento produkt včetně služby zdarma - zpracování technického řešení a cenové nabídky včetně montáže.
Množství je povinný údaj.

Jméno a příjmení / název je povinný údaj.

E-mail je povinný údaj.

Telefon je povinný údaj.

Místo dodání je povinný údaj.


* povinné položky
Zavřít