Články

 • Jak vybrat tu správnou čističku vzduchu IQAir

  IQAir Personal Health Series nabízí čtyři různé modely čističek vzduchu IQAir, z nichž každá obsahuje odlišnou kombinaci filtrů pro filtraci různých znečišťujících látek ze vzduchu. Chcete-li vybrat nejvhodnější model IQAir pro vaše specifické požadavky, zamyslete se nad tím, které znečišťující látky ve vzduchu vás nejvíce znepokojují:

  Zobrazit celý článek
 • Čističky vzduchu – způsoby čištění vzduchu, základní orientace při výb…

  Znečištění ovzduší ve vnitřních prostorách je 2 – 5 krát větší, než venku. Ultra-jemné pevné částice PM2,5 a PM1,0 a menší, mohou někdy putovat přímo až do plicních sklípků a jsou proto nejnebezpečnější. Prachové částice v průduškách a plicích škodí jednak samotným mechanickým zaprášením (mohou způsobit mrtvici, nebo infarkt), ale největším problémem je obsah jedovatých a rakovinotvorných látek v prachu, například arzenu, kadmia, chromu, niklu, olova nebo manganu a benzo(a)pyrenu. Karcinogenní benzo(a)pyren v ovzduší zásadně ovlivňuje zdraví až dvou třetin obyvatel v ČR. V porovnání čistoty ovzduší asi ve 30 velkých evropských městech z hlediska znečištění polétavým prachem je nejhorší město Praha.

  Nejedná se pouze o běžné látky znečišťující ovzduší v domácnostech, jako jsou prach, domácí mazlíčci, pyly, spory plísní, ale také velké množství chemikálií, jako je například výpary z lepidel, které se používají při výrobě nábytku, výpary z nátěrů, barviv a plastů. Tyto vzdušné pevné a plynné částice mohou vyvolat alergické reakce a záchvaty astmatu, ale také způsobit zdravotní problémy, jako jsou respirační onemocnění a rakovina.

  Zobrazit celý článek
 • Plíseň a zdraví; jaké druhy plísní jsou nejnebezpečnější?

  Plíseň je druh houby, která často vypadá jako rozmazané skvrny různých barev, včetně zelené, šedé nebo černé. Bylo identifikováno více než 100 000 druhů plísní. Vystavení plísním může být spojeno s negativními účinky na zdraví v závislosti na typu plísně a zdravotním stavu osoby.

  Možná jste slyšeli nebo četli o „toxických plísní.“ Ve skutečnosti, plísně samy o sobě nejsou toxické nebo jedovaté.

  Zobrazit celý článek
 • I v autě můžete dýchat čistý vzduch!

  Čistička vzduchu Atem Car od společnosti IQAir ® je mimořádně výkonná, přesto tichá a kompaktní čistička vzduchu do auta, která je navržena tak, aby poskytovala čistý vzduch tam, kde je to nejdůležitější – do dýchací zóny řidiče a spolujezdce. Pro účinnou filtraci škodlivých částic a adsorpci nespočet chemických látek je čistička vzduchu Atem Car vybavena filtrem IQAir HyperHEPA Plus. Filtr zajišťuje účinnou filtraci polutantů v kabině auta kombinací různých typů médií, včetně filtru částic HyperHEPA, který filtruje všechny typy částic ve vzduchu (včetně PM2,5, alergenů, silničních prachů, částic nafty a dokonce i bakterií a virů) a plynový filtr, který adsorbuje širokou škálu pachů a chemikálií.

  Zobrazit celý článek
 • Milionkrát se nadechneme každý měsíc, aniž bychom věděli, co dýcháme!

  82 - 85 % obyvatelstva evropských měst vystaveno koncentraci překračující doporučení Světové zdravotnické organizace. Vystavení ultra-jemným částicím (PM 2,5) v roce 2014 způsobilo předčasné úmrtí zhruba 428 tisíců osob ve 41 evropských zemích.

  Monitor znečištění vzduchu AirVisual Pro kombinuje vysokou přesnost laserového měřiče kvality ovzduší se snadno pochopitelným displejem a mobilní aplikací. Aplikace AirVisual App má již více než půl milionu uživatelů a je nejoblíbenější aplikací pro kvalitu ovzduší na světě. Je bezplatná pro smartphone.

  Zobrazit celý článek
 • Atem-osobní čistička vzduchu

  Kdekoli jste, dýchejte čistý vzduch!

  I uprostřed open space kanceláře můžete dýchat čistý vzduch. Elegantní, kompaktní a výkonný Atem Vám umožní dokonale vyčistit vzduch ve Vaší osobní zóně. Osobní čistička vzduchu s difuzorem, který se zaměří do oblasti dýchacích cest.

  Atem můžete ovládat i přes aplikaci, která umožňuje jemné ladění rychlosti ventilátoru, světla a zvuku a sleduje životnost filtru. Bleskový senzor Bluetooth také automaticky vypne Atem, když opustíte místnost, a zapne, když se vrátíte.

  Zobrazit celý článek
 • Skrytí zabijáci evropských měst - jemné a ultra-jemné částice ve vzduc…

  Jen za rok 2014 předčasně zemřelo v evropských městech více než půl milionu obyvatel na následky závažných chronických či akutních plicních onemocnění vyvolaných jemnými částicemi a dalšími škodlivinami v ovzduší.

  Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) v nedávné době zveřejnila podrobně zpracovaný výzkum opírající se o statistické informace z roku 2015 od více než 2500 monitorovacích stanic z celé Evropy.

  Zobrazit celý článek
 • MĚŘIČ KVALITY VZDUCHU AIRVISUAL PRO

  AirVisual Pro je nejpřesnější monitor kvality vzduchu tohoto nízko-nákladového typu, který umožňuje měřit znečištění částic (PM2,5), CO2, vlhkost a teplotu v reálném čase a zobrazuje data na snadno čitelném barevném displeji.

  Přístroj také umožňuje srovnání kvality vnitřního ovzduší s kvalitou vnějšího vzduchu měřenou nejbližší veřejnou měřící stanicí. Historie údajů o kvalitě ovzduší shromážděných AirVisual Pro je k dispozici ke stažení na počítačích se systémem Windows PC, Mac a Linux. Data lze tedy dokonce importovat (např. do tabulky aplikace Excel) pro analýzu a archivaci. Související aplikace AirVisual App je bezplatná aplikace pro smartphone. Aplikace umožňuje inteligentnímu telefonu získat informace o kvalitě ovzduší v reálném čase z více než 9 000 monitorovacích stanic kvality ovzduší po celém světě. Aplikace samozřejmě poskytuje uživateli data z monitorů AirVisual Pro umístěných doma nebo v kanceláři, které jsou bezdrátově připojeny k internetu.

  Zobrazit celý článek
 • Cenově dostupná IQAir osobní čistička vzduchu - perfektní do kanceláře…

  IQAir Atem  - revoluční malá osobní čistička vzduchu. Ve znečištěných vnitřních prostorách, kde nemáte kontrolu nad kvalitou okolního vzduchu. Jedinečný design a malé rozměry. Vhodný do openspace kanceláří. Perfektní na cesty.

  IQAir Atem je zcela novou generací osobní čističky vzduchu ... dostatečně malý, aby se vešel na váš stůl a dostatečně výkonný, aby poskytoval čistý vzduch přímo do dýchací zóny. Atem je malá, elegantní osobní čistička vzduchu.

   

  Zobrazit celý článek
 • Formaldehyd - karcinogen ve vzduchu

  Formaldehyd je nejznámější znečišťující látka ve vnitřním ovzduší. V roce 2009 IARC (Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny) klasifikovala formaldehyd jako pro člověka karcinogenní.

  Takže, co přesně je formaldehyd?

  Formaldehyd je přirozeně se vyskytující těkavá organická sloučenina (VOC), která se vyskytuje u rostlin, ovoce, zeleniny a dokonce i zvířat a lidí. Formaldehyd je přirozeně přítomen ve vnitřním i venkovním vzduchu ve velmi nízkých hladinách.

  Syntetická forma formaldehydu je vyráběna jako chemická látka používaná jako lepidlo např. v podlahách, nábytku a v dalších výrobcích. Po výrobě produkty obsahující formaldehyd stále emitují bezbarvý (ale ne bez zápachu) plyn do vzduchu.

  Zobrazit celý článek
Celkem článků: 94, zobrazeny 1 - 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poslední
Poptávkový formulář
%product_name%
Nezávazně poptávám tento produkt včetně služby zdarma - zpracování technického řešení a cenové nabídky včetně montáže.
Množství je povinný údaj.

Jméno a příjmení / název je povinný údaj.

E-mail je povinný údaj.

Telefon je povinný údaj.

Místo dodání je povinný údaj.


* povinné položky
Zavřít