Články

 • Znečištění ovzduší v létě zvyšuje riziko infarktu

  Znečištění ovzduší v létě zvyšuje riziko infarktu

  Článek od IQAir, světového lídra v oblasti výroby a vývoje čističek vzduchu; IQAir Air Quality News.

  Spolu se smogem v létě se zvyšuje i riziko infarktu souvisejícím s vdechováním znečišťujících látek v ovzduší.

  Vyšší teploty spolu se znečištěním ovzduší v důsledku prachu a ozónu vytvářejí nebezpečný letní smog. Nový výzkum objasnil souvislost mezi smogem a infarktem a EPA (Environmental Protection Agency) varuje, že kdokoli, kdo je citlivý na znečištění ovzduší by si měl být vědom nebezpečí, a zvážit přijetí ochranných opatření v obdobích výskytu smogu. Pro většinu pomůže vysoce výkonná čistička vzduchu, který účinně odstraňuje znečišťující částečky ve vzduchu doma nebo v práci a tak eliminují znečištění vzduchu venku a může pomoci zvládnout některé potenciální rizika vystavení zvýšené hladiny smogu v létě.

  Zobrazit celý článek
 • Znečištění ovzduší výfukovými plyny u silnic souvisí s poškozením mozk…

  Článek od IQAir, světového lídra v oblasti čističek vzduchu; IQAir Air Quality News.

  Ultra-jemné znečišťující částice v ovzduší okolo silnic a dálnic způsobuje poškození mozku u myší, uvádí nová studie. Studie má velký dopad na řízení kvality ovzduší ve školách poblíž silnic a dálnic. Studie byla publikována v aktuálním čísle časopisu Environmental Health Perspectives. Výzkum byl proveden na University of Southern California (USC).

  Vedoucí autor studie řekl, že i drobné znečišťující částečky v ovzduší, které jsou příliš malé, aniž by jste je viděli, "při vdechnutí mají vliv na mozkové neurony a zvyšují možnosti následků na dlouhodobé zdraví mozku."

  Zobrazit celý článek
 • Autismus, znečištění ovzduší a čističky vzduchu IQAir

  Znečištění ovzduší v blízkosti dálnic a frekventovaných silnic je spojeno s autismem, IQAir čistička vzduchu může pomoci, uvádí oblíbený americký portál Rodale News.
  Počet dětí s autismem se zvýšil o 78 procent za posledních 10 let, podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Jednou z hlavních příčin je environmentální znečištění ovzduší. Tyto studie vedla Rodale News k doporučení, aby kdokoli, žijící v blízkosti dálnice, nebo hlavní silnice, zvážil investici do kvalitní čističky vzduchu do domu, bytu, nebo kanceláře, jako jsou například čističky vzduchu IQAir.

  Zobrazit celý článek
 • Mobilní čističky vzduchu - zlepšování kvality vnitřního ovzduší v pros…

  Anotace

  Cílem této studie bylo zjistit účinnost samostatných mobilních čističek vzduchu na zlepšení kvality ovzduší v zubních ordinacích, nemocnicích a v laboratorních prostředích. Vznik a koncentrace látek znečišťující ovzduší se mohou významně lišit v různých vnitřních prostředích, a proto používané technologie čištění vzduchu musí být optimalizovány pro znečišťující látky cílené v určitém prostředí. Snížení par rtuti a formaldehydu byly zkoumány z důvodu jejich významu pro kvalitu vnitřního ovzduší v zubních ordinacích. Kromě toho, bylo zkoumáno snižování prachových částic ve vzduchu a mikroorganismů, jakož i  odstranění látek, které jsou patrné z důvodu jejich silného zápachu.

  Čističky vzduchu použité ve studii byly nakonfigurovány tak, aby obsahovaly nejvhodnější technologie čištění vzduchu pro každou variantu těchto kontaminantů - znečišťujících látek.  Systémy používají aktivní filtry s vysokou účinností pro pevné částice ve vzduchu (HEPA / ULPA), filtry na bázi uhlíku s impregnací a bez impregnace a / nebo filtry na bázi aktivovaného oxidu hlinitého s impregnací. Maximální průtok vzduchu v systému se pohybuje v rozmezí 220 až 500 m3/h, v závislosti na konfiguraci filtrů. Jednotky byly zkoumány v laboratorních podmínkách a v simulovaném terénu pro určení účinnosti čištění pro různé látky. Bylo možné pozorovat vysokou účinnost odstranění par rtuti, formaldehydu, částic prachu a mikroorganismů.

  Zobrazit celý článek
 • Klinické studie: Vliv IQAir čističky vzduchu na astmatické děti senzit…

  Poznámky INCEN AG, švýcarského výrobce čističek vzduchu IQAir:

  Tato klinická studie ukazuje pozoruhodné výsledky. Nejen, že bylo prokázáno, že využívání čističek vzduchu IQAir a jejich HyperHEPA systémů filtrace by mohly zastavit zhoršování alergických příznaků, ale že může také vést k jejim snížením. Co je obzvláště důležité, IQAir čističky vzduchu dosahují tohoto výsledku bez krátkodobých i dlouhodobých vedlejších účinků, které jsou často pozorovány u léků na alergie. Tato klinická studie podporuje také výsledky testovací agentury nezávislého německého spotřebitele Stiftung Warentest, které doporučilo IQAir jako nejlepší čističku vzduchu pro respirační alergie.

  Zobrazit celý článek
 • IQAir čističky vzduchu - recenze zákazníků

  IQAir mobilní čističky vzduchu se používají v nejrůznějších prostorách k řešení různých vnitřních problémů kvality ovzduší.

  Zde jsou některé ohlasy skutečných uživatelů:

  Dr. K. Koch & Dr. P. Klug, Karlsruhe (zubní lékaři, kteří používají IQAir ve své zubní laboratoři a v operačních sálech):

  "V reakci na váš dotaz, zda jsme spokojeni s IQAir čističkami vzduchu, můžeme jen potvrdit naši plnou spokojenost. Čističky vzduchu se používají v naší zubní laboratoři a ve dvou dalších operačních sálech, stejně jako v prostoru recepce. Už bychom se necítili dobře bez bez efektu čištění vzduchu. Samozřejmě doporučíme vás i vaše vynikající čističky vzduchu dále."

  H. Moehrle, Ehingen-Donau (používá IQAir doma pro jeho potíže s průduškami)

  "S potěšením si dovoluji se podělit o zkušenosti, které mám se svou čističkou vzduchu IQAir. Čistička vzduchu běží bezchybně po dobu jednoho roku, a dovoluje mi cvičit bez problémů v uzavřených místnostech. Kvůli mým potížím s průduškami, které mimo jiné vyvolává alergen pyl, bylo jakékoliv cvičení bez IQAir nemožné z důvodu kašlání.

  Mám také tuto čističku vzduchu ve své ložnici a používám ji během noci. V kombinaci s další léčbou se mi také podařilo snížit množství léků. Mohu také srovnat s produktem konkurenta, který byl sice mnohem levnější, ale po jednom jediném roku vydává nepříjemný hluk z motoru ventilátoru."

  M. Nilius, Risstissen (používá IQAir v kancelářském prostředí svého daňového poradenství):

  "Poté, co zařízení jsou nyní s velkým úspěchem používána více jak šest měsíců, chtěl bych vyjádřit mé velmi pozitivní zkušenosti s těmito čističkami vzduchu. Vzduch v celé kanceláři je velmi příjemný. Dokonce i někteří klienti si toho všimli. Moji kolegové se cítí velmi dobře, což má význam pro jejich motivaci a produktivitu. Absence z důvodu alergie (senná rýma apod.) téměř úplně zmizely ve srovnání s předchozím rokem. Celkově vzato investice již vyplatila."

  Zobrazit celý článek
 • Cadillac mezi čističkami vzduchu-ocenění a testování čističek vzduchu…

  Ocenění Consumer Digest Ocenění „Best Buy“ Award 2011 (Nejlepší koupě) časopisu Consumers Digest (HealthPro 250). Systém IQAir HealthPro 250 znovu získal titul „Best Buy“ (Nejlepší koupě) v kategorii špičkových domácích čističek vzduchu.

  Ocenění „Best Air Purifier Overall“ Award 2011 webu Consumer Search (HealthPro 250). Čistička vzduchu HealthPro 250 získala titul „Best Air Purifier Overall“ (Nejlepší čistička vzduchu celkově) udělený webem Consumer Search, který ocenění založil na schopnosti systému zajistit vysoce výkonnou filtraci vzduchu pro velké místnosti, vynikající vůni vzduchu a odstranění chemických látek a účinné odstranění alergenů. Systém IQAir byl také hodnocen jako nejlepší volba, protože, na rozdíl od mnoha jiných čističek vzduchu, neprodukuje ozón.

  Zobrazit celý článek
 • Čistička vzduchu IQAir HealthPro 250 - vlastnosti

  Zobrazit celý článek
 • Klimatizace bez venkovní jednotky - výhody, typy

  Klimatizace do domu, bytu
  Majitelé domů a bytů, kteří si chtějí pořídit klimatizaci do bytu, nebo domu, často řeší nevzhledné externí kondenzátory - venkovní jednotky klimatizace.

  V moderních obytných domech je možné a žádoucí se vyvarovat viditelných kondenzátorů klimatizace z estetických důvodů.

  Řešením jsou klimatizace bez venkovní jednotky, které ukazují okolí jen dvě kruhové mřížky o průměru 18 cm.

  Zároveň zabraňují:

  • náhodné kolizi dětí a domácích zvířat
  • korozi vnějších jednotek ve vlhkém a slaném podnebí

  Omezení vnějších jednotek / kondenzátorů klimatizací v městských centrech

  Pokyny v některých městských centrech zakazují použití externí kondenzační jednotky. Kromě toho, mnoho komerčních prostor má jediné okno na vnější straně. V obou případech musí být klimatizace nainstalována uvnitř budovy.

  Zobrazit celý článek
 • Čističky vzduchu - dostupné metody čištění vzduchu současnosti: jsou o…

  1. Ozón (někdy nazýván: aktivní kyslík, trojmocný kyslík nebo "přírodní čistička vzduchu")
  Je často uváděno, že ozón v určitých koncentracích je schopen zabít mikroorganismy a odstranit některé pachy. Zatímco mnoho výrobců stále prodávají generátory ozonu na trhu jako čističky vzduchu pro domácí použití, přední světové zdravotnické organizace (např. EPA, Health Canada) varují před použití ozónu pro účely čištění vzduchu, protože generátory ozónu mohou být škodlivé pro lidské zdraví, i když produkují pouze malé (údajně "bezpečné") koncentrace ozónu. Bylo prokázáno nade vší pochybnost nezávislým výzkumem, že použití ozónu na bezpečných úrovních je neúčinné pro účely čištění vzduchu.

  Zde je shrnutí faktů:

  Zobrazit celý článek
Celkem článků: 94, zobrazeny 61 - 70 První 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poslední
Poptávkový formulář
%product_name%
Nezávazně poptávám tento produkt včetně služby zdarma - zpracování technického řešení a cenové nabídky včetně montáže.
Množství je povinný údaj.

Jméno a příjmení / název je povinný údaj.

E-mail je povinný údaj.

Telefon je povinný údaj.

Místo dodání je povinný údaj.


* povinné položky
Zavřít