Články

 • Čističky vzduchu do kanceláří-nutnost, nebo luxus?

  Vnitřní prostředí kancelářských, ale i ostatních veřejných vnitřních prostorů je znečištěné částečkami pronikajícími zvenku. Součástí znečištění mohou být i jemné a ultrajemné částice z kopírování papíru, osvěžovačů vzduchu, textilu, nábytku, barev a čisticích prostředků. Proto je důležitá nejen filtrace vzduchu proudícího z venku, ale i kvalitní a účinná filtrace cirkulujícího vzduchu. Velká část vzduchu (někdy až 80 %) se často opět vrací do vnitřního prostoru z důvodu úspory energie. Škodlivé částečky a látky se tak uvnitř akumulují, a to má následně velmi špatné účinky na zdraví a výkonnost osob pracujících v takovém prostoru.

  Zobrazit celý článek
 • IQAir čistička vzduchu – v čem se liší ?

  Prokazatelně zachytí i ty nejmenší, nejvíce škodlivé částice.

  Vzhledem ke své extrémně malé velikosti pronikají ultrajemné částice až do nejzazších koutků plic; do plicních sklípků. I v případech, kdy tyto částice nejsou samy o sobě toxické, mohou zde vyvolat oxidační stres, který způsobuje zánět a další zdravotní problémy.

  Oproti větším částicím však nemusí být ultrajemné částice vůbec v plicích zadrženy: velmi dobře přecházejí do epitelárních buněk a přes ně do krve, případně do dalších mezibuněčných tekutin. Zde mohou vyvolávat imunitní reakce nebo zvýšenou koagulaci krve a tím vznik krevních sraženin, které představují riziko vzniku srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

  Zobrazit celý článek
 • Čistička vzduchu IQAir si poradí s kouřem

  Čistička vzduchu, na kterou se můžete spolehnout

  Nezkoušejte doma!

  Zkouška čističky IQAir HealthPro® 250 v kouřové komoře.


  Video: President IQAir Frank Hammes zkouší účinnost nejprodávanější čističky vzduchu IQAir HealthPro® 250.

  Zobrazit celý článek
 • IQAir získala prestižní ocenění čínské vlády

  PEKING (7.1.2015) - IQAir získala prestižní ocenění od čínské vlády.

  IQAir byl oceněn s "Cenou za přínos úspory energie a ochranu životního prostředí" během oficiálního vládního summitu veřejných zakázek v městě Zhuhai. Ocenění bylo uděleno za uznání pokročilé technologie a vynikající výkon čističky vzduchu IQAir Healthpro 250.

  Zobrazit celý článek
 • Kvalita vzduchu ve školách představuje závažný problém

  V letošním školním roce děti stráví v průměru 1300 hodin ve školních budovách, kde učitelé, správci a další školní personál pomáhají dětem s jejich učením a rozvoji. To ale znamená více než jen plnit osnovy. To také znamená zajistit ve škole bezpečné a zdravé životní prostředí .

  Během několika posledních let, otázky, které ovlivňují zdraví našich školáků, jako je výživa a cvičení užívali hodně pozornosti. Bohužel jiná záležitost, která má obrovský dopad na schopnost studenta uspět byl do značné míry přehlížena - vnitřní kvalita ovzduší. Aby byli školáci a studenti úspěšní, musí mít čistý, zdravý vzduch k dýchání. Nejen, že špatná kvalita vnitřního ovzduší může způsobit onemocnění, které děti přinutí zůstat doma, ale nedávná zjištění také ukázala, že může přímo snížit jejich schopnost učit se.

  Zobrazit celý článek
 • 5 věcí, které zvážit při nákupu mobilní klimatizace

  Přenosných klimatizací je velký výběr a je to jedna z možností, jak ochladit vzduch v interiérech. Okamžitě chladí vzduch, snadno se instalují a jsou vybaveny hromadou funkcí pro jednoduché ovládání.

  Avšak dříve, než zakoupíte mobilní klimatizaci do vašeho domova či kanceláře, měli byste zvážit těchto pět věcí.

  1. Výkon

  2. Umístění

  3. Odvod  teplého vzduchu / Údržba

  4. Hladina hluku

  5. Účinnost

  Zobrazit celý článek
 • Rozpoznejte alergii vašeho domácího mazlíčka

  Domácí zvířata mohou trpět celý život alergiemi, které se nikdy nediagnostikují , natož pak aby se léčily. Ve skutečnosti jsou alergické symptomy jsou jedním z nejčastějších příčin, proč chodíme k veterinárnímu lékaři. Domácí zvířata trpí řadou stejných alergií, které mají vliv i na člověka, i když jejich příznaky jsou často odlišné.

  Zobrazit celý článek
 • Alergickou rýmu podceňuje polovina lidí. Hrozí jim astma

  S jarem se hlásí o slovo i alergická rýma. Podle odborných odhadů jí trpí minimálně jedna miliarda obyvatel planety. V Česku pak asi 20 % dospělých a 16 % dětí, tj. přibližně 20 – 30 % populace v závislosti na ročním období. Alergická rýma patří mezi nejčastější chronická neinfekční onemocnění dýchacích cest. Bývá součástí alergického komplexu, který většinou postihuje více systémů včetně dolních dýchacích cest.

  O alergickou rýmu se jedná, pokud má člověk alespoň dva z následujících příznaků: svědění nosu, kýchání, vodnatá sekrece a nosní neprůchodnost. Pokud příznaky přetrvávají více než hodinu denně po většinu dní, jedná se o chronickou alergickou rýmu. Pakliže se rýma objevuje např. v „pylovém období“, hovoříme o rýmě sezónní, v případě výskytu i v jiných ročních obdobích pak o rýmě celoroční.

  Zobrazit celý článek
 • Straší vás každé jaro alergická rýma?

  Pokud je s příchodem jara vaším nejlepším kamarádem kapesník, pak patříte mezi nešťastníky, kteří trpí alergickou rýmou. Alergická rýma bývá většinou pouze sezónní záležitostí, ale dokáže pořádně potrápit a znepříjemnit pobyt na čerstvém vzduchu.

  Ve světě trpí alergickou rýmou asi miliarda lidí. V České republice okolo 1,5 milionu lidí a jejich počet každoročně stoupá. Nejvíce jsou přitom postiženy děti. Alergická rýma je jedním z nejčastějších chronických alergických onemocnění horních cest dýchacích, které podle kvalifikovaných odhadů postihuje asi 20 procent lidí na celém světě. „Mnoho z nich si přitom nepřipouští, že by jejich rýma mohla být chronické povahy, a proto se neléčí vůbec nebo nesprávně pomocí volně prodejných léků – např. nosních kapek. Nejčastěji se projevuje na jaře s vazbou na rychlý nástup pylů jarních stromů, někteří lidé ale trpí i její celoroční formou,“ říká MUDr. Irena Krčmová, Ph.D., primářka Ústavu klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Většina lidí postižených alergickou rýmou nevyhledá lékařkou pomoc a řeší svůj problém po svém. Riskují tak astma a další komplikace, které se projevují především u našich nejmenších.

  Sepsali jsme o ní pro vás pár užitečných informací, jak svého nepřítele lépe poznat a správně s ním bojovat.

  Zobrazit celý článek
 • IQAir čistička vzduchu opět nejlepší v ocenění "Best Buy"

  LA MIRADA, Kalifornie, 15 ledna 2014 -. IQAir pobočka v Severní Americe (www.iqair.com), oznámila, že řada Healthpro Plus mobilních čističek vzduchu získala prestižní ocenění "Best Buy" od Consumers Digest v kategorii Premium. Healthpro Plus je uveden v publikaci vydaného v lednu / únoru 2014 v článku nazvaném "Dýchejte snadno: Vysoce výkonné čističky vzduchu." Ocenění je uděleno již počtvrté v řadě (2004, 2007, 2011, 2014), které velmi populární pokojová čistička vzduchu získala s označením Best Buy.

  Zobrazit celý článek
Celkem článků: 94, zobrazeny 41 - 50 První 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Poslední
Poptávkový formulář
%product_name%
Nezávazně poptávám tento produkt včetně služby zdarma - zpracování technického řešení a cenové nabídky včetně montáže.
Množství je povinný údaj.

Jméno a příjmení / název je povinný údaj.

E-mail je povinný údaj.

Telefon je povinný údaj.

Místo dodání je povinný údaj.


* povinné položky
Zavřít